چرا دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد؟

اهداف و خط‌ مشی دانشگاه:

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با هدف تأثیرگذاری بر جنبه‌های مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور فعالیت می‌نماید.

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با سابقه 32 سال تجربه در امر آموزش و پژوهش، در برنامه‌های بلندمدت به دنبال چهار هدف اصلی زیر می‌باشد:

  • توسعه کمی و کیفی تحصیلات تکمیلی به عنوان زیربنای آموزش و پژوهش کشور
  • توسعه مراکز رشد، پارک علم و فن‌آوری (شفا)، خدمات مختلف آزمایشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان با راهبرد اصلی توسعه اقتصاد مقاومتی
  • کاربردی و تجاری نمودن پژوهش‌ها و افزایش رتبه بین‌المللی دانشگاه
  • تبدیل دانشگاه آموزش محور به یک دانشگاه کارآفرین و تأثیرگذار بر اقتصاد منطقه و کشور

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد در زمینی به وسعت 10هکتار در شمال غربی شهرکرد به بوستانی پر طراوت و سرسبز می ماند که در کنار طبیعت فوق العاده زیبا محل آموزش تعداد زیادی نخبگان استاناست که در مسیر تولید دانش و بکارگیری آن فعالیت می­نماید. این دانشگاه با قدمت بیش از 30 سال فعالیت علمی و پژوهشی به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور روز به روز بر اعتبار علمی و صنعتی خود می افزاید.

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد روز اول اردیبهشت مـاه سال 1362 تأسیس شد. اين واحد دانشگاهي از نیمسال دوم سال تحصیلی 65-64 با پذيرش 568 دانشجو در 8 رشته در مقطع کاردانی و 3 رشته در مقطع کارشناسی فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر با حدود 8700 نفر دانشجو در مقاطع دكتري تخصصي، دكتري حرفه‌اي، كارشناسي ارشد، كارشناسي و كارداني فعاليت علمي پژوهشي خود را با بيش از 170 نفر عضو هیأت علمي تمام وقت، 3 نفر عضو هیأت علمي نيمه وقت و بیش از 300 نفر عضو حق‌التدريس در 75 رشته آموزشي ادامه مي‌دهد و تاكنون بيش از36000 نفر از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده‌اند.

آیا اخیراً به اخبار موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد که از طریق رسانه ها انتشار یافته توجه کرده اید؟

به این جملات دقت کنید:

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، به استناد گزارش پایگاه­های معتبر جهانی موفق به اخذ رتبه ممتاز در زمینه تولید علم، در میان دانشگاه های فنی و مهندسی کشور گردید.

توضیخ در مورد موفقیت های دانشگاه

جملات مذکور، چکیده­ای از صدها خبر موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد است که در سنوات اخیر اعلام شده و روز به روز بر آن اضافه می­شود. رشد موفقیت­های این دانشگاه، در عرصه ­های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی از روندی خیره ­کننده برخوردار شده به گونه ­ای که امروز، این دانشگاه به عنوان قطب ؟؟؟، پیشگام و تراز اول در کشور رخ نموده است. به عنوان نمونه:

در عرصه آموزش:

فرآیندهای آموزشی این دانشگاه به گونه ­ای دقیق، هدفمند و با کیفیت طراحی و اجرا می شوند که غالب دانش آموختگان به راحتی می­توانند جذب مراکز پژوهشی و صنعتی کشور شده و هیچ نگرانی از بابت آینده شغلی خود نداشته باشند.

بیشتر دانش آموختگان این دانشگاه، در مسیر ادامه تحصیل موفق به کسب رتبه ­های ممتاز آزمون ­های کشوری در مقاطع بالاتر می­شوند.

این دانشگاه، با جمعیت حدود 10هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، حدود 90 رشته / گرایش مختلف را در 7 دانشکده تخصصی خود با بهره ­گیری از امکانات و محیط­های آموزشی پیشرفته و آزمایشگاه­های توانمند و مجهز، پوشش می­دهد.

دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه می توانند به گونه ای برنامه ریزی کنند که در رشته منتخب خود همه مقاطع تحصیلی تا اخذ کارشناسی ارشد و برخی تا دکتری را در این دانشگاه طی نمایند.

این دانشگاه، برنامه های ویژه ای را برای جذب و حمایت تحصیلی از دانشجویان اخلاق و استعدادهای درخشان طراحی و اجرا می کند.

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، با تعدادی از دانشگاههای معتبر خارجی، تفاهم نامه همکاری در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد بر اساس رتبه ­بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) رتبه صدم دانشگاه های صنعتی کشور را به خود اختصاص داده است.

در عرصه پژوهش:

خودرو هیبریدی

خودرو هیبریدی

این دانشگاه دارای 10 پژوهشکده و 13 مرکزتحقیقات و فناوری و گروه پژوهشی و بیش از 80 آزمایشگاه تحقیقاتی است.

این دانشگاه دارای 9 قطب علمی پژوهشی در کشور و 7 مجله معتبر علمی-پژوهشی که همگی آنها در پایگاه های ISI یا  ISC نمایه می شوند، می باشد.

پژوهش های این دانشگاه، طیف وسیعی از پژوهش های بنیادی تا کاربردی را پوشش می دهد و ارتباط قوی و موثری را با صنعت کشور دارد.

این دانشگاه از بستر پژوهشی مناسب شامل آزمایشگاه های متعدد تخصصی، کتابخانه و مراکز کامپیوتری دانشکده ای و دانشگاهی و زیر ساخت اینترنت با پهنای باند وسیع که به نوبه خود در موسسات آموزشی و دانشگاهی کشور کم نظیر است، برخوردار می باشد.

این دانشگاه، 8 طرح کلان ملی شامل: سامانه نرم افزاری پایه امنیتی، معماری مرکز دفاع سایبری و سامانه های زیر ساخت های فضای سایبر، توسعه فناوری های کلیدی موتور هواپیمای جت مسافربری 150نفری، طراحی و ساخت پروتز عصبی حرکتی زیر جلدی، طراحی پلتفرم ملی خودرو در کلاس B، پیاده سازی فناوری ملی سامانه حمل و نقل ریلی پر­سرعت و پایش کیفی، حفاظت و مدیریت آلاینده­ های آب، خاک و هوا به عنوان دانشگاه مجری در مورد دانشگاه همکار عهده­ دار است.

در عرصه فرهنگی رفاهی:

دانشگاهیان علم و صنعت ایران، افرادی فرهنگی و مقید به ارزش های اعتقادی و اخلاقی هستند.

این دانشگاه دارای امتیازات ویژه فرهنگی است که از طریق مسجد دانشگاه یادمان شهدای گمنام، بوستان علمی، بوستان ویژه خواهران، سالن­های اجتماعات و فعالیت تشکل­ها دانشجویی فرهنگی، محیطی بالنده و ارزشی مبتنی بر آموزه های دینی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

این دانشگاه از امکانات رفاهی و دانشجویی خوبی نظیر مرکز مشاور، خوابگاه های مناسب، سالن های غذاخوری، مجتمع رفاهی و تفریحی، امکانات ورزشی(سالن های ورزشی متعدد) برخوردار است؟

تسهیلات ویژه برای استعدادهای درخشان:

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، مفتخر به دانش آموختگانی است که همواره در تمامی عرصه ­های علمی، صنعتی و مدیریتی کشور بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده و توانسته اند خدمات شایانی را به کشور تقدیم نمایند. این دانشگاه ضمن توجه جدی به ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش و تدارک محیطی خلاق، سعی در ارایه تسهیلات لازم برای رشد و شکوفایی استعدادهای درخشان دارد. در این راستا، در کنار تسهیلات عمومی که به تمامی دانشجویان تعلق می­گیرد در حد امکان تسهیلاتی ویژه را برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان فراهم می آورد که برخی از آنها عبارتند از:

تسهیلات ویژه برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان، برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر (کارشناسی ارشد و دکتری) بدون شرکت در آزمون­های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور

با توجه به آنکه در اکثریت دانشکده های دانشگاه علم و صنعت تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد تقریباً دو برابر دانشجویان کارشناسی است. لذا نزدیک به 20 درصد دانشجویان دوره کارشناسی این دانشکده ها می توانند بدون کنکور در مقطع ارشد در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

امکان تحصیل همزمان در دو رشته کارشناسی

تدارک امکانات خوابگاهی ویژه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری کمتر از 500 باشد.

امکان تغییر رشته به هریک از رشته ­های مورد علاقه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان زیر 300 باشد.

ارایه تسهیلات ویژه برای مدت یک سال به داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری زیر 200 باشد (این امکان، در صورت داشتن شرایط علمی خوب، برای سال­های بعد قابل تمدید می­باشد)

در خاتمه به داوطلبان عزیز پیشنهاد می­شود، با عدم پیروی از هرگونه روش­های سنتی مرسوم بین داوطلبان در انتخاب رشته و دانشگاه، تنها با توجه به علاقه­مندی و برنامه آتی شغلی یا تحصیلی خود، مطالعات و بررسی­ های لازم را برای انتخاب رشته و دانشگاه به عمل آورده و انتخاب مناسب خود را انجام دهند.

لازم به ذکر می­باشد علاقمندان جهت بازدید مجازی از دانشگاه علم ­و ­صنعت ایران می­توانند به بخش تور مجازی سایت ؟؟؟  مراجعه نمایند.