تسهیلات ویژه برای رتبه های ممتاز و دانشجویان برتر

دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، مفتخر به دانش آموختگانی است که همواره در تمامی عرصه ­های علمی، صنعتی و مدیریتی کشور بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده و توانسته اند خدمات شایانی را به استان تقدیم نمایند.

این دانشگاه ضمن توجه جدی به ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش و تدارک محیطی خلاق، سعی در ارایه تسهیلات لازم برای رشد و شکوفایی استعدادهای درخشان دارد. در این راستا، در کنار تسهیلات عمومی که به تمامی دانشجویان تعلق می­گیرد در حد امکان تسهیلاتی ویژه را برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان فراهم می آورد که برخی از آنها عبارتند از:

– تسهیلات ویژه برای دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان، برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر (کارشناسی ارشد و دکتری) بدون شرکت در آزمون­های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور

– با توجه به آنکه در اکثریت دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد تقریباً دو برابر دانشجویان کارشناسی است. لذا نزدیک به 20 درصد دانشجویان دوره کارشناسی این دانشکده ها می توانند بدون کنکور در مقطع ارشد در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

– تدارک امکانات خوابگاهی ویژه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری کمتر از 500 باشد.

– امکان تغییر رشته به هریک از رشته ­های مورد علاقه برای داوطلبانی که رتبه کشوری آنان زیر 300 باشد.

– ارایه تسهیلات ویژه برای مدت یک سال به داوطلبانی که رتبه کشوری آنان در آزمون سراسری زیر 200 باشد (این امکان، در صورت داشتن شرایط علمی خوب، برای سال­های بعد قابل تمدید می­باشد)